ورق سیاه

ورق سیاه چیست؟

ورق سیاهنوع دیگری از ورق های فولادی ورق سیاه است. به دلیل اینکه این نوع از ورق به روش نورد گرم تولید می شود به آن ورق نورد گرم نیز شناخته می شود. رنگ این ورق ها به دلیل قرار گرفتن در دمای بالا تیره می شود. به این دلیل است که به آن ورق سیاه گفته می شود.

انواع ورق سیاه

ورق سیاه در بازار به دو صورت در دسترس است. ورق سیاه صنعتی و ورق سیاه معمولی، که هر کدام چندین استاندارد مختلف دارند. ورق سیاه معمولی دارای استانداردST37  بیشتر در مصارف ساختمانی مانند ساخت ساختمان ها و سوله ها کاربرد دارد. ورق سیاه صنعتی دارای استانداردA516-GR60,70  و A285-GR C و A283-GR C و ST52 بیشتر در پروژه های صنعتی مانند پروژه های پتروشیمی، سد سازی و مخزن سازی کاربرد دارد.

این ورق ها در دو فرم رول و شیت به بازار عرضه می شوند. ضخامت کمتر از ۱۵ میلی متر در هر دو فرم رول و شیت عرضه می شود، اما ضخامت بیشتر از 15 میلی متر فقط به فرم شیت عرضه می شود. در نهایت می توان هر دو فرم ورق را به اندازه های مختلف برش داد.

ابعاد ورق سیاه

اندازۀ ورق سیاه با توجه به نیاز مصرف کننده قابل تغییر است. اما معمولاً در ابعاد زیر در بازار موجود است:

  • ورق سیاه 1000×2000 میلی متر
  • ورق سیاه 1250×2500 میلی متر
  • ورق سیاه 1000×6000 میلی متر
  • ورق سیاه 1500×6000 میلی متر
  • ورق سیاه 2000×6000 میلی متر
  • ورق سیاه 2000×12000 میلی متر

فرم رول ورق سیاه بسته به ضخامتی که دارد دارای عرض های ۱۰0، ۱۲۵، ۱۵۰ و ۲۰۰ سانتی متر است.

ضخامت ورق سیاه

مقادیر رایج ضخامت ورق سیاه در بازار از 5/1میلی متر تا 100 میلی متر متغییر است.

کاربرد ورق سیاه

کاربرد ورق سیاه عمدتاً در مصارفی مانند، صنایع ساختمانی، ساخت آبگرمکن ، تولید تجهیزات کشاورزی، تانکر سازی، خودروسازی، ساخت قطعات خودرو، ساخت مخازن خاص، کشتی سازی و صنایع فلزی است.

قیمت ورق سیاه

قیمت ورق سیاه در بازار با توجه به ضخامت، ابعاد و کیفیت ورق متغییر است. یکی دیگر از عوامل مهم تأثیرگذار بر قیمت ورق سیاه نوسانات ارزی و افزایش و کاهش هزینة تهیۀ مواد اولیۀ مورد نیاز برای تولید ورق سیاه است.

خرید ورق سیاه از پارس فلز

پارس فلز ورق های سیاه با کیفیت کارخانجات مختلف را با قیمت های متنوع و مناسب به مشتریان خود ارائه می کند. برای اطلاع از قیمت روز ورق سیاه شما می توانید به وب‌سایت پارس فلز مراجعه کرده و لیست های قیمت ورق سیاه را مشاهده نمایید. در این لیست ها قیمت روز ورق سیاه با توجه به کارخانه سازنده، ضخامت و عرض ورق سیاه آمده است. همینطور می توانید با استفاده از شماره های موجود در وب‌سایت با واحد فروش شرکت پارس فلز تماس حاصل فرمایید.

نوع ورقسایزقیمت
ورق سیاه گیلان از انبار انزلی۲۷۷۰۰ تومان
ورق سیاه گیلان از انبار انزلی۲/۵۷۷۰۰ تومان
ورق سیاه گیلان از انبار انزلی۳۷۷۰۰ تومان
ورق سیاه گیلان از انبار انزلی۴۷۷۰۰ تومان