ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه چیست؟

ورق گالوانیزهورق گالوانیزه در واقع ورق فولادی ای است که برای محافظت در برابر زنگ زدن و خوردگی در اثر رطوبت، اسیدها و سایر عوامل آسیب زای دیگر، سطح آن با لایه ای از فلز روی پوشانده شده است. به این فرآیند گالوانیزاسیون گفته می شود. با این کار نه تنها از فولاد در برابر تماس با عوامل آسیب زنندۀ محیطی محافظت می شود، بلکه در صورت ایجاد شکستگی یا خراش در سطح ورق،‌ فلز روی اکسیده می شود. معمول ترین و اقتصادی ترین روش برای تولید ورق های گالوانیزه، غوطه ور کردن ورق های فولادی درون حوضچه های روی مذاب است.

کاربردها و مصارف ورق گالوانیزه در کجاست؟

ورق گالوانیزه در کاربردهایی مانند ساخت کانال های کولر، تانکرها و بشکه ها، لوله های برق و آب، لوله های بخاری، سیستم های خنک کننده، کابینت سازی، ساخت شیروانی خانه ها، بیلبوردهای تبلیغاتی، ساخت یخچال و هر کاربرد دیگر که ممکن است استفاده از آهن آن را در معرض آسیب دیدگی و خوردگی قرار دهد، مورد استفاده قرار می گیرد.

در خرید ورق گالوانیزه باید به چه نکاتی توجه کرد؟

هنگام انتخاب و خرید ورق گالوانیزه لازم است که به چند نکتۀ مهم توجه داشت.

کیفیت فولاد به کار رفته: در درجۀ اول، بالا بودن کیفیت ورق فولادی ای که پوشش داده می شود، بر کیفیت ورق گالوانیزه تأثیر دارد.

مقدار روی استفاده شده: بهترین پوشش ورق گالوانیزه پوششی است که وزن روی در آن باشد. بیشتر بودن پوشش روی به معنی بیشتر بودن ضخامت ورق گالوانیزه و در نتیجه عقب افتادن خوردگی است. بنابراین هنگام خرید باید به وزن ورق گالوانیزه نیز توجه داشت.

یکنواخت بودن پوشش: یکنواخت بودن پوشش روی ورق در تمام قسمت های آن نیز حائز اهمیت است.

چسبندگی پوشش: چسبیدن روی به ورق فولادی یکی دیگر از پارامترهای تأثیرگذار بر روی کیفیت ورق گالوانیزه است.

قیمت ورق گالوانیزه: یکی دیگر از نکات مهم تأثیرگذار بر کیفیت و مشخصات ورق مورد نظر شما قیمت ورق گالوانیزه است. مسلماً در انتخاب بین دو ورق، در صورت مشابه بودن سایر پارامترهای مهم برای شما، قیمت ورق گالوانیزه مشخص کنندۀ ورق مورد انتخاب شما خواهد بود.

البته باید توجه داشت که قیمت ورق گالوانیزه تحت تأثیر نوسانات ارزی نیز قرار دارد و با افزایش و کاهش آن تغییر می کند. افزایش هزینة تهیۀ مواد اولیه مورد نیاز برای تولید ورق گالوانیزه نیز بر قیمت آن تأثیر گذار است.

خرید ورق گالوانیزه از پارس فلز

سعی ما ارائه و فروش ورق های گالوانیزۀ با کیفیت از کارخانجات مختلف، با قیمت های متنوع و مناسب و در اندازه های مختلف به مشتریان در بخش ها و صنایع مختلف است. ما برای بهتر شدن خدمت رسانی و فروش ورق گالوانیزه به شکلی بهتر به مشتریان، وبسایت پارس فلز را ایجاد کرده ایم. شما می توانید با مراجعه به وبسایت ما لیست قیمت ورق گالوانیزه را مشاهده نمایید و از قیمت روز ورق گالوانیزه آگاه شوید. در این لیست قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه با توجه به کارخانۀ سازندة، ضخامت و عرض ورق گالوانیزه آمده است. با توجه به نوسانات ارز و تغییر قیمت مواد اولیه، قیمت ها نیز تغییر می کنند. بنابراین روش بهتر برای اطلاع از قیمت روز ورق گالوانیزه تماس با واحد فروش شرکت پارس فلز است.

همچنین، شما می توانید این ورق ها را در هر جای کشور نیز دریافت نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با متخصصین و کارشناسان شرکت پارس فلز، با شماره های موجود در وبسایت تماس بگیرید.

نوع ورقسایزعرضقیمت
ورق گالوانيزه روى اندود در كارخانه۳۰۱ تماس بگیرید
ورق گالوانيزه روى اندود در كارخانه۳۴۱تماس بگیرید
ورق گالوانيزه روى اندود در كارخانه۳۷۱تماس بگیرید
ورق گالوانيزه روى اندود در كارخانه۴۸۲تماس بگیرید
ورق گالوانيزه روى اندود در كارخانه۵۸۲تماس بگیرید
ورق گالوانيزه تاراز در كارخانه
۷۸۱۲۵تماس بگیرید