ورق رنگی

ورق رنگی چیست؟

ورق رنگیورق رنگی در واقع ورق گالوانیزه ای است که به روش کوره ای رنگ شده باشد. ورق رنگی به علت داشتن پوشش گالوانیزه و همینطور پوشش رنگی روی سطح آن در برابر زنگ زدن و خوردگی مقاوم است، و به علت ضخامت کم آن قابلیت انعطاف پذیری و فرم پذیری زیادی دارد. این ورق ها در ابتدا به فرم رول تولید و عرضه می شوند، و بعد در صورت نیاز به قطعات کوچک تر بریده می شوند.

ابعاد ورق رنگی

ورق های رنگی با ضخامت های کم تولید می شوند. ضخامت ورق رنگی بین 18/0 میلی متر تا ۱ میلی متر است.

عرض یک رول ورق رنگی به صورت استاندارد ۱۰۰ یا ۱۲۵ سانتی متر است، که در بازار به نام ورق رنگی کوتاه و ورق رنگی بلند شناخته می شوند.

طول رول ورق رنگی بسته به مقدار ضخامت و عرض ورق بین ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ متر است. اما برای مصارف کوچک تر معمولاً ورق های با عرض ۱۰۰ سانتی متر را در طول ۲ متر و ورق های با عرض ۱۲۵ سانتی متر در طول 5/2 متر از رول بریده می شود و به بازار عرضه می شود.

تنوع رنگ ورق رنگی

نزدیک به 15 رنگ از این ورق در بازار موجود است. رنگ های معمول آن شامل: قرمز، آبی، سفید، قهوه ای شکلاتی، قهوه ای سوخته، سبز، نقره ای، بنفش، صورتی، زرد، جگری، نارنجی، پرتقالی و کرم است. 

فرم ورق رنگی

ورق های رنگی بسته به مصارف آن ها در شکل های مختلفی به بازار عرضه می شوند. فرم ورق رنگی عمدتاً به یکی از صورت های زیر است:

  • ورق رنگی طرح شیروانی
  • ورق رنگی طرح لمبه
  • ورق رنگی طرح هشتی
  • ورق رنگی طرح هلالی یا سینوسی
  • ورق رنگی طرح سفال پالرمو (طرح سفال ژاپنی)
  • ورق رنگی طرح سفال ژنوا (طرح سفال ایتالیایی)
  • ورق رنگی طرح ذوزنقه
  • ورق رنگی طرح کرکره ای یا شادولاین
  • ورق رنگی طرح دامپا طولی

کاربرد ورق رنگی

ورق های رنگی نیز کاربردهای متعددی دارند. این نوع ورق در تولید لوازم خانگی، مانند یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی، آبگرمکن، در ساخت نمای ساختمان ها، سقف کاذب، کابینت سازی، ساخت کانتینرها، سردخانه ها،‌ انبارها، کارگاه ها، سوله ها، و اتاق خودروها مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید ورق رنگی از پارس فلز

شما همواره می توانید با مراجعه به وب‌سایت پارس فلز و مشاهده لیست های قیمت ورق رنگی از قیمت روز ورق رنگی مطلع شوید. با توجه به تغییرات در نرخ ارز و همینطور تغییرات قیمت مواد اولیه، قیمت ورق رنگی نیز خواه ناخواه دچار تغییر می شود. شما همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت ورق رنگی با تماس با شرکت پارس فلز و صحبت با واحد فروش از قیمت روز ورق رنگی آگاه شوید.

نوع ورقسایزعرضرنگقیمت
ورق رنگى چين انبار تهران۱۷۱قرمز و نارنحى و سفيد و قهوه اىتماس بگیرید
ورق رنگى چين انبار تهران۲۳۱ سفيد و قرمز و نارنجىتماس بگیرید
ورق رنگى چين انبار تهران۲۸۱سفيد و قرمز و نارنحى و قهوه اىتماس بگیرید
ورق رنگى چين انبار تهران۴۵۱۲۵ سفيد و قرمز و قهوه اى و نارنجى و آبى و سفالىتماس بگیرید
ورق رنگى چين بندرعباس۴۵۱۲۵قرمز و نارنحى و آبى وسفيد و قهوه اى و سفالىتماس بگیرید